Markalar

Kategoriler

BİLGİLER - UYARILAR

 

TÜM ABSORBICA ŞOK EMİCİLER İÇİN ACİL KULLANICI MUAYENESİ İSTEĞİ


Kapsam: 17 Mayıs 2011 tarihinden önce üretilmiş, seri numarası 11137****’den önce olan tüm ABSORBICA şok emiciler


İlgili ürün kodları: L57, L58, L58 MGO, L59, L59 MGO, L59 69, L70120 YG, L70150 IM, L70150 YM,L70150 I, L70150 Y, L70150 YM.

5 Mayıs 2011 Perşembe tarihindeki bir "via ferrata" (spor dağcılık) kazasının ardından –önlem amacıyla– Mart 2005'ten önce üretilmiş SCORPIO lanyardlarımızın (L60 ve L60CK) muayenesi için kendi isteğimizle bir ürün güvenlik uyarısı başlattık. Bu uyarı 13 Mayıs’ta yayınlandı.


Yırtılan dokulu şok emicilerin üretimine ilişkin süreçlerimiz ile ilgili yapılan iç soruşturma ve analizimizin sonucunda kazaya neden olan kusuru açıklayabilecek bir eksiklik saptanmıştır.


Sonuç olarak, bu kusurun yinelenme olasılığının çok düşük olmasına rağmen, aşağıdaki önlemleri almaya karar verdik.


1-Tüm Petzl yırtılan dokulu şok emicilerin üretiminin geçici olarak durdurulması.
2- Tüm SCORPIO ve ABSORBICA yırtılan dokulu şok emici stoklarının satışlarının denetim için
durdurulması.
3- Yüksekte çalışan profesyoneller tarafından kullanılan bütün ABSORBICA içeren ürünlerin, duyurulan özel denetim prosedürüne göre kullanıcılar tarafından muayene edilmesi için bir istekte bulunulması.


Var olan stoklarımızın gerekli denetimleri yapılmış; üretim, satış ve dağıtımlarımız yeniden başlamıştır.


Bu ürünlerden envanterinizde halen bulunanların kurumunuzdaki KKD muayene uzmanı tarafından duyurulan özel prosedüre göre muayene edilerek hatasız olanların ürün kodu ve seri numaralarını kaydederek bize bildirmenizi, hatalı bir ürüne rastlanması halinde yenisi ile değiştirilmek üzere doğrudan firmamıza ulaştırmanızı rica ederiz.


Kurumunuzda uygun vasıfta KKD muayene uzmanı bulunmaması ya da talebiniz halinde gerekli muayene tarafımızdan yapılabilir. Muayene ya da gerekiyorsa ürün değişimi için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
Destek ve işbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.


Toros Ltd. 03.06.2011Muayene Metodları (PDF)